Rozvoz potravin 23.6. 2022

Dne 23. června jsme roztřídili cca 750 -800 kg potravin a drogérie, které jsme v minulých týdnech obdrželi od dárců a večer jsme je rozvezli do 35 ukrajinských rodin na Ostravsku (kromě Staré a Nové Bělé také ve Výškovicích, Přívoze, Vítkovicích, Porubě, Vřesině, Studénce), o něž se dlouhodobě staráme a pomáháme jim. Díky za pomoc všem dobrovolnicím při třídění věcí i Honzovi a Marušce Olšovským, Lukášovi a Veronice Podhorovým, Ondrovi Stuchlému, Pavlovi a Dagmar Foltovým, Josefovi Hořínkovi za rozvozy. Velké díky organizátorům sbírek i jednotlivým dárcům potravin, především lékařům nemocnice Bílovec – Z. Vlčkovi a T. Soviak, P. V. Řehulkovi, M. Šeděnkovi a farnosti Ostrava-Zábřeh, J. Paličkové a P. Lejskové a farnosti Krmelín, pedagogům a rodičům studentů Gymnázia Ostrava-Hrabůvka, Fr.Hady 34,  Otci L.Tkáčovi a farnosti Pustkovec, Janu Malurovi, Apoštolské církvi a M. Vlčkové, Martinu Mikoláškovi a Střední umělecké škole Ostrava, manželům Šeděnkovým a Základní škole Stará Bělá, Pavlovi Stuchlému a Biskupskému gymnáziu. Prosím vydržme.  S nově příchozími rodinami z Mariupolu se staráme už o více než 120 lidí na Ostravsku. Další rozvoz potravin proběhne zřejmě až po prázdninách a dovolených.

Za farnost Stará Bělá Vojtěch Vlček

0 0 votes
Article Rating
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Jak jste možná někteří z vás zaznamenali, sbírka se objevila v krátké reportáži České televize v regionálních zprávách. Přikládám odkaz (hned na začátku v 1:08).Návaznou reportáž o pomoci můžete vidět dnes (24.6.) v 18:00 na ČT v regionálních zprávách. Další informace o pomoci ukrajinským rodinám naleznete na tomto odkazu. […]

trackback

[…] všem dárcům z vaší instituce. Fotky ze včerejší distribuce potravin viz-  https://farnost-starabela.cz/2022/06/23/rozvoz-potravin-23-6-2022/  Akci zachytila také ČT a bude o ní dnes večer reportáž v regionálním zpravodajství […]