Rozvoz potravin 23.6. 2022

Dne 23. června jsme roztřídili cca 750 -800 kg potravin a drogérie, které jsme v minulých týdnech obdrželi od dárců a večer jsme je rozvezli do 35 ukrajinských rodin na Ostravsku (kromě Staré a Nové Bělé také ve Výškovicích, Přívoze, Vítkovicích, Porubě, Vřesině, Studénce), o něž se dlouhodobě staráme a pomáháme jim. Díky za pomoc všem dobrovolnicím při třídění věcí i Honzovi a Marušce Olšovským, Lukášovi a Veronice Podhorovým, Ondrovi Stuchlému, Pavlovi a Dagmar Foltovým, Josefovi Hořínkovi za rozvozy. Velké díky organizátorům sbírek i jednotlivým dárcům potravin, především lékařům nemocnice Bílovec – Z. Vlčkovi a T. Soviak, P. V. Řehulkovi, M. Šeděnkovi a farnosti Ostrava-Zábřeh, J. Paličkové a P. Lejskové a farnosti Krmelín, pedagogům a rodičům studentů Gymnázia Ostrava-Hrabůvka, Fr.Hady 34,  Otci L.Tkáčovi a farnosti Pustkovec, Janu Malurovi, Apoštolské církvi a M. Vlčkové, Martinu Mikoláškovi a Střední umělecké škole Ostrava, manželům Šeděnkovým a Základní škole Stará Bělá, Pavlovi Stuchlému a Biskupskému gymnáziu. Prosím vydržme.  S nově příchozími rodinami z Mariupolu se staráme už o více než 120 lidí na Ostravsku. Další rozvoz potravin proběhne zřejmě až po prázdninách a dovolených.

Za farnost Stará Bělá Vojtěch Vlček

2 thoughts on “Rozvoz potravin 23.6. 2022

Comments are closed.