Rozvoz potravin a setkání ukrajinských rodin

V neděli 22. května se uskutečnilo setkání ukrajinských rodin, část z nich zúčastnila také mše svaté od 9. hod. Následovalo povídání na faře a ukrajinské rodiny obdržely poukázky do Tesca v hodnotě 1000 Kč na osobu ( 94 osob).

Dne 23. května jsme roztřídili cca 500 kg potravin a drogérie, které jsme v minulých dnech obdrželi a večer jsme je rozvezli do cca 30 ukrajinských rodin, o něž se dlouhodobě staráme. Díky za pomoc všem dobrovolníkům při třídění věcí i za rozvozy. Velké díky organizátorům sbírek i jednotlivým dárcům potravin, především lékařům nemocnice Bílovec- Z. Vlčkovi, P. L. Engelmannovi a farnosti Třebovice, P. V. Řehulkovi, M. Šeděnkovi a farnosti Ostrava-Zábřeh, J. Paličkové a P. Lejskové a farnosti Krmelín, Iloně Rozehnalové a všem příznivcům Antikvariátu Fiducia, Janu Malurovi, Martinu Mikoláškovi a Střední umělecké škole Ostrava. Prosím vydržme- s nově příchozími rodinami z Mariupolu, které dorazily tento týden, se staráme už o více než 100 lidí. Další rozvoz potravin proběhne po 20. červnu- prosíme o sbírání potravin k tomu termínu.

Za farnost Stará Bělá Vojtěch Vlček

Vojtěch Vlček