Květná neděle a setkání na faře 10.4.

Letošní Květnou neděli jsme prožili ve farnosti spolu s cca 40 přáteli s Ukrajiny z naší farnosti, další přišli po obřadech přímo na faru. Otec Bohuslav je přivítal, děti dostaly časopis Duha  v ukrajinštině, lidé mohli sledovat texty liturgie a čtení v ukrajinském jazyce. Po mši dostali lidé z Ukrajiny dětské i ženské oblečení, které se vydávalo v kapli, hračky, školní a sportovní potřeby ve skauťárně a poukázky na nákupy do Tesca, a to pro 71 osob v hodnotě 71 000 Kč. Díky všem, kteří darovali finance na poukázky, oblečení, školní potřeby, hračky, i  těm, kteří je roztřídili a odvezli zbývající věci na Charitu Ostrava, Salesiánům Dona Bosca nebo do Charitativního obchůdku Moment. Díky také za skvělé pohoštění a čas, který jsme takto mohli společně prožít.

Vojtěch Vlček