Dušičkové přání otce Bohuslava

Milí farníci,

Začínáme prožívat „dušičkové dny“, a opět ne úplně svobodným způsobem. V příloze posílám, doufám, že velmi přehlednou, tabulku o Plnomocných odpustcích.
Tato tabulka bude i v předsíni kostela k rozebrání. Doneste ji hlavně starším farníkům.
Již dnes v neděli si můžete vyzvednout v předsíni kostela sluníčkové přání. Pro tentokrát jen tištěné, ale snad už do příští neděle se připojí i jiní „přející“. Tato sluníčková psaní vezměte i pro starší, nemocné a osamělé farníky.
A kreslete a pište další a další sluníčková psaníčka pro ostatní. Obálky a prázdné lístky jsou taktéž v předsíni kostela.

Začínáme pomalu přecházet na nové farní stránky. Spravovat tyto stránky bude pan Martin Šeděnka.
Najít je (a popřípadě dát návrhy), můžete na farnost-starabala.cz.
Tyto stránky jsou teprve ve vývoji, a proto budou pokračovat v měsíci listopadu i farní stránky dosavadní. Při této příležitosti chci ještě jednou poděkovat panu Lukáši Gelnarovi, který po mnoho let farní stránky spravoval.
Už více jak před rokem chtěl s vedením stránek skončit a teprve teď se podařilo nového správce zajistit.
Děkuji i za tuto trpělivost, kterou projevil a přeji do manželského a rodinného života mnoho Božího požehnání.

A na závěr:
Jeden farář vyjadřoval svůj vztah k farníkům tím, že používal zdrobněliny.
Jednou na konci mše svaté se s nimi loučil slovy: Děkuji, že jste v tak hojném počtu přišli do našeho kostelíčka, kéž bychom se tak jednou sešli i v nebíčku. Prvně se však budeme muset sejít u posledního soudečku.

o. Bohuslav

0 0 votes
Upozornit na

0 Komentáře